Zažijte nádhernou
přírodu Kanady

Když lákají voňavé lesy, majestátní horské národní parky, blankytná jezera a zurčící říčky z tajících ledovců, je načase vyrazit do Kanady.
Pojeďte za javorovým listem, sladkým sirupem i medvědy!
Více o zájezdu

Zájezd Kanadské národní parky

15ti-denní zájezd po největších krásách západní Kanady a ochutnávka státu Washington v USA. Letecky Praha - Seattle (USA) a odtud okruh celkem cca 4.000 km 12-ti místnými minivany obsazenými 8+1 osobami. Náš průvodce cestuje přímo s Vámi! To je obrovská výhoda oproti celé řadě jiných CK, které posílají své klienty samotné a jejich průvodce je očekává až v destinaci. Letos opět budeme spát, obklopeni nádhernými horami, 4 noci na jednom místě.

 

Termín zájezdu:

1/  Pá  01.09.  -  Pá  15.09.2017
2/  Čt  07.09.  -  Čt   21.09.2017


Cena zájezdu:

69.990,- Kč/os. při ubytování ve 2-lůžkových pokojích
66.990,- Kč/os. při ubytování ve 3-lůžkových pokojích
64.990,- Kč/os. při ubytování ve 4-lůžkových pokojích

 

Program zájezdu:

1. den:  Odlet z Prahy do Seattle (USA), nákup, večeře, transfer do hotelu.


2. den: NP MOUNT RAINIER

Tento den budeme obdivovat krásy národního parku Mount Rainier. NP byl založen již v roce 1899. Celý stratovulkán má nadmořskou výšku 4.392 m a je tak nepřehlédnutelným králem Kaskádového pohoří. Na jeho svazích se nachází vodopády, údolí, lučiny, pralesy a ledovce.

3. den: OKANAGAN VALLEY (Kanada)

Cesta podél řek Columbia a Okanogan polopouštní krajinou, severněji pak nejúrodnějším údolím Kanady, ovocné sady – nákup ovoce, vinice - ochutnávka místních vín.  Navečer příjezd do Kelowny. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima, vinice a sady v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií.

4. den: MOUNT REVELSTOKE, NÁRODNÍ PARK GLACIER

Odjezd do horského národního parku Mount Revelstoke. Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadow in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá svými loukami s divokými květy. Pokračování přes národní park Glacier – zastávky v okouzlující krajině. Přejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor.

5. den: NP YOHO

Krátký přejezd do národního parku Yoho. Cesta k Wapta Falls. Zastávka u Natural Bridge. Emerald Lake neboli Smaragdové jezero, Technický unikát – spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw, procházka podél kaňonu Johnston. Ubytování 4 noci na jednom místě!

6. den: CALGARY, CANMORE

Prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15“, obří zimní zahrada, Calgary Tower, Saddle Dome, olympijská vesnice), poté odjezd do Canmore (centrum, nákup, večeře, ochutnejte piva z místního pivovaru). Nocleh opět ve stejném hotelu.

7. den: LAKE LOUISE, MORAINE LAKE, NP KOOTENAY

Návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake. Cesta do údolí národního parku Kootenay. Zde zastávka na kontinentálním rozvodí  a procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy. Nocleh opět ve stejném hotelu.

8. den: NP BANFF

Nádherný den ve slavném městečku Banff a jeho okolí. Národní park Banff je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a je vůbec nejznámějším a nejstarším ze všech parků ve Skalistých horách. Jezero Minnewanka, centrum městečka Banff, kaskády Bow Falls, nádherná zahrada ředitelství národního parku, historická památka Cave and Basin, koupání v termální vodě Banff Hot Springs, turistické stezky v okolí města. Nocleh opět ve stejném hotelu

9.den: PEYTO LAKE, NP JASPER

Návštěva jedinečného jezera Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národního parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca, po kterém jezdí tzv. snowcoaches, což jsou speciálně vyrobené autobusy, které dopravují turisty až na ledovec. Cestou dva vodopády.

10.den: NP JASPER, MT. ROBSON

Dnes si projdeme Maligne Canyon a zajedeme ke krásnému jezeru Maligne Lake, zde dva příjemné turistické okruhy nebo si můžete zapůjčit kajak či kánoi, později se zastavíme v městečku Jasper,  přejedeme z Alberty zpět do Britské Kolumbie a změníme tak časové pásmo, vyfotíme si nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor - Mount Robson (dosahuje nadmořské výšky 3.954 m).  Vzpomínka na Terryho Foxe.

11. den: WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5.400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Dále budeme obdivovat vodopády Spahat Falls (60m vysoké) a Dawson Falls (20m vysoké a 90m široké). Turistika lesem podél peřejí a kolem Západního jezera zpět.

12. den: WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Po příjezdu do hotelu orientační prohlídka města, pak jízda systémem lanovek (včetně Peak to Peak Gondola – pojedeme lanovkou v délce 4,4 km až 436 m vysoko nad údolím z jednoho vrcholu na druhý, nejdelší a nejvyšší lanovka svého druhu na světě), ubytování Squamish.

13. den: VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme 10 minut letu hydroplánem nad městem a mořskou zátokou (záleží na počasí), případně plavbu na kolesovém parníku po zálivu. Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gasstown. Navečer příjezd do Everettu, nocleh.

14. den: SEATTLE

Dopoledne prohlídka výrobních hal a expozice firmy Boeing (největší budova dle objemu na světě), známé panorama Seattle včetně věže Space Needle, vyhlídka z mrakodrapu na město, historicky první kavárna Starbucks, více jak sto let stará tržnice Pike Place Market (ryby, květiny, ovoce a další zboží), transfer na letiště a odlet večer do Evropy.

15. den: Přílet do Prahy.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Seattle - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- 13x ubytování v 2,5** až 3*** hotelech a motelech ve 2-lůžk.p. s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením
- 11x snídani
- dopravu klimatizovaným minibusem
- služby průvodce
- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupní formality tranzitní země (USA = ESTA)
- parkovné (cca 10,- CAD/os. + 5,- USD/os.)
- 2x snídani
- vstupy = cca 200,- CAD/os. (z toho je cca 82,- CAD hydroplán) + 40,- USD/os.
- na jídlo doporučujeme s sebou: cca 200,- CAD/os. + 50 USD/os.
- komplexní pojištění = 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)

 

Fakultativní služby:

- komplexní pojištění = 1.470,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 11.000,- Kč
- tranzitní vízum do USA  - ESTA = 500,- Kč/os. (vyřizuje CK)

Slevy:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -1.500,- Kč
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -1.000,- Kč

 

Předběžný letový řád:
 

Odlet: KL 1350 Praha -Amsterodam    06:20-07:50
            DL 143   Amsterodam-Seattle    10:10-11:19

Přílet: DL 142    Seattle-Amsterodam     13:50-08:40+1
            KL 1355 Amsterodam-Seattle          12:05-13:35