Zažijte nádhernou
přírodu Kanady

Když lákají voňavé lesy, majestátní horské národní parky, blankytná jezera a zurčící říčky z tajících ledovců, je načase vyrazit do Kanady.
Pojeďte za javorovým listem, sladkým sirupem i medvědy!
Více o zájezdu

Zajímavosti Kanady

Kanada získala své jméno roztomilým omylem. Francouzský mořeplavec Jacques Cartier, který v 16. století prohlásil toto území za francouzské teritorium, pro něj ve svých denících použil slovo Kanada. Myslel si totiž, že tak se země jmenuje. Šlo ale zřejmě o nedorozumění, protože v irokézštině slovo „canada“ znamená „vesnice“, a zatímco indiáni ukazovali objeviteli jednu vesnici, on si tento název vztáhl na celou zemi.

Medvídek Pů pochází tak trošku z Kanady. V roce 1915 bylo do londýnské zoo z Kanady dovezeno medvídě. Jmenovalo se Winnie a jeden malý Londýňan si ho zamiloval. Asi vás nepřekvapí, že se chlapeček jmenoval Christopher Robin (tedy Kryštůfek Robin) a jeho tatínek A. A. Milne.

Kanada pokořila světový rekord v počtu zlatých medailí ze zimních olympijských her. Stalo se tak v roce 2010 na domácí půdě, když se olympiáda konala ve Vancouveru. Kanaďanům se povedlo získat celkově 14 prvních míst.

Zapomeňte na Lochnesku! V kanadském Okanaganském jezeru prý žije příšera Ogopogo. Vypadá jako obrovský had, její tělo má prý něco mezi 10 a 15 metry. Někdy se říká, že má koňskou hlavu, jidy se dozvíte, že její hlava vypadá spíše jako kozí. Většinou se ale příšera Ogopogo maskuje jako plovoucí kláda.

 

Hlavou Kanady je stále britský monarcha, tedy královna Alžběta II. Prakticky ji ale zastupuje kanadský generální guvernér. Královna nicméně hraje důležitou symbolickou roli a stále ji uvidíte třeba na kanadských bankovkách.

Kanada má 9. nejnižší hustotu obyvatelstva ze všech států světa. Liduprázdnost rozlehlých přírodních parků pak umocňuje fakt, že je většina obyvatelstva soustředěna v několika městských aglomeracích zejména na východním pobřeží.

Kanada je tak veliká, že musí být rozdělena na 6 časových pásem.

Kanada získala svoji národní vlajku s javorovým listem až 15. února 1965, tedy skoro celé jedno století poté, co se stala samostatným státem.